Kahvede SHB ve ya SHG ne anlama gelir diye merak mı ediyorsunuz?
SHB (Strictly Hard Bean) VE YA SHG (Strictly High Grown)
Bu terimleri gördüğünüzde, kahvenin deniz seviyesinden 1.200 metre ve ya üzerindeki yüksekliklerde, yüksek rakımda yetiştirildiğini anlayabilirsiniz.
Kahve ağacı aşırı sıcak veya soğuğu sevmez. Bu nedenle kahvenin çoğu, sıcaklıkların yıl boyunca daha sabit kaldığı Oğlak Dönencesi ile Yengeç Dönencesi arasındaki bölgede yetiştirilmektedir. Daha yüksek rakımlar, özellikle geceleri daha soğuk hava ve daha fazla yağış anlamına gelir. Kahve daha soğuk havaya maruz kaldığı için olgunlaşması, çiçeklenmesi ve meyvelerini üretmesi daha uzun sürer. Bu daha uzun olgunlaşma süresi, kahvenin çekirdeklerinin lezzetlerini geliştirmesi ve güçlendirmesi için daha fazla zaman sağlar. Çekirdekler , çevresindeki aromaları daha fazla emer. Ve ortaya zengin aromalarıyla farklılaşmış çekirdekler sizi muhteşem yolculuklarına davet ediyor.
Nerden bulabilirim derseniz Schiller Countries Costa-rica San Rafael Tarrazu SHB böyle farklı bir deneyimi kendinizle ve en yakınlarınızla paylaşmak hiç de fena bir fikir olmasa gerek…

İlgili Ürünler

Schiller Countries Costa Rica Tarrazu San Rafael

Schiller Countries Costa Rica Tarrazu San Rafael

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment